Rezervācija:  +371 29493121,  ilmars.lociks@inbox.lv
lv

Daugavas loki. Laivošana no Krāslavas līdz Kraujai (vai Daugavpils) ~ 55 km

40.00

Divu dienu maršruts Daugavas lokos, ja izmanto smailes tipa vai kanoe laivu.

Grūtības pakāpe: Viegls

Vērts redzēt un piestāt: Krāslava; Adamovas krauja; Skerškānu sala; Sproģu avotcirku gravas; Aizvējiņu pilskalns; Užingoras smilšakmens atsegums; Veckaplava; Kaplavas sala; Vecračinas pilskalns; Slutišku vecticībnieku sādža; Slutišķu krauja; Ververu krauja; Vasargelišķu skatu tornis; Dinaburgas pilskalns; Krauja

Naktsmītnes un atpūtas vietas: brīvdienu mājas Beibuki, kempings Ozianna, naktsmītnes Krāslava; atpūtai var izmantot smilšu sēres upes krastos, vai salas.

Izbraukšanas datums
Atbraukšanas datums
Pieejamo laivu tips un skaits:
Vista standart perception
Robson Jamaica
Tahe Marine Fit 155 Duo Reloaded
Kanoe laiva Beaver Triple 2- 3 viet.
Kanoe laiva Alba 2-3 viet.

*Visām laivām komplektā nāk 2 airi, 2 vestes, sauso mantu maiss. Laivu nomas komplekta cena 1 dienas maršrutam 15 eiro , otrās un katras nākamās dienas cena 10 eiro.

Papildus informācija

Loģistika un sabiedriskais transports

Sākumu nevar sasniegt ar sabiedrisko transportu, tādēļ laivu transports ir jāorganizē ar savu transportu, vai jāizmanto laivu nomas sniegtie pakalpojumi. Maršrutā pavadītais laiks var būt atkarīgs gan no objektu apskatei veltītā laika, laivas tipa, braucēju skaita laivā, to fiziskās sagatavotības, vēja virziena un stipruma, ūdens līmeņa, straumes ātruma u.c.

Ir jāzina! Droša un atbildīga laivošana!

Pirms maršruta veikšanas, pārliecinies par laivošanai piemērotu laika prognozi visas dienas garumā, jo Daugavā to ļoti ietekmē vēja virziens un stiprums;
Ja vēja ātrums pārsniedz 4 – 5 m/s, Daugavā veidojas viļņi, kas var būt bīstami kanoe u.c. tipa laivām – tās var apgāzties;
Vienmēr lieto vesti, pat tad, ja laivo tuvu krastam. Daugavā ātri mijas seklās ar dziļajām vietām;
Uzmanies no zemūdens priekšmetiem – akmeņiem (krācēs), koku fragmentiem u.c. priekšmetiem, kā arī zvejnieku tīkliem;
Sadzīvo ar makšķerniekiem, centies neizbiedēt zivis;
Izvērtē, vai šis maršruts ir piemērots braucienam ar maziem bērniem;
Daugavu šķērso tikai tad (izņemot tur, kur tā ir robežupe!), ja esi pieredzējis laivotājs, un, ja nav vējš un viļņi, kas var apdraudēt drošību.
Rūpējies par savu un līdzcilvēku drošību un veselību! Veicot maršrutu, katrs pats ir atbildīgs par savu un citu drošību! Glābšanas dienesti: 112.